• Diamantový zásnubní prsten. Dvě srdce lásky.
  Skvělý návrh.
 • Nic nekřičí hlasitěji ani nepřenáší vaši lásku na svět úplně
  jako diamantový zásnubní prsten. IT říká a další.
 • Najděte svůj dokonalý
  zásnubní prsten
 • Na oslnivou svatbu
 • Tyto náušnice jistě otočí hlavu a zachytí
  z místnosti jakékoli ženy, která je nosí.
 • Design s nádechem art deco.
  Multifunkční, naše přívěsky lze nosit
  různými způsoby, což v nich umožňuje kreativitu
  kdo je nosí.
 • Tyto náramky určitě udělají prohlášení
  odvážný, ale také tichý.
 • až - 60%

SLUŽBY ZÁKAZNÍKŮM

klient sce

ZÁKAZNICKÝ SERVIS

Chtěl bych vám poděkovat za účinnost, kterou jste prokázali při zasílání mé objednávky na diamantový prsten, který dorazil včas. Neobdržel jsem však certifikát 

BEZPEČNÁ PLATBA

secu platba
Certifikace diamantů
Certifikát AGSCertifikát GIACertifikát HRD

Abychom mohli ocenit kvalitu diamantu, aniž bychom byli profesionálem, je nutné mít v certifikátu normálně popsané určité informace. Je samozřejmé, že certifikát nemá žádnou hodnotu, pokud není uznán zástupci profese.

Následující certifikační orgány mají v Evropě, Spojených státech a Francii pro tyto země vynikající pověst. Certifikát lze srovnávat s průkazem totožnosti diamantu a nelze ho již zaměňovat s jiným. Vyrábí se ve formě potisku, na kterém jsou zaznamenány vlastnosti oceňovaného diamantu. Říká vám přesná měření a hmotnost diamantu, stejně jako podrobnosti o jeho výbrusu a kvalitě. Podrobně specifikuje všechny různé vlastnosti kamene.

Osvědčení slouží také jako důkaz totožnosti oceňovaného diamantu. Laboratoře někdy mají svá specifika, některé z nich kvalifikují proporce diamantu, jiné nikoli (například pro GIA a LFG). Některé nabízejí možnost pečetění diamantu (např. Pro HRD a IGI), jiné nikoli.

Lhůty pro certifikaci diamantu se v jednotlivých laboratořích velmi liší, s intervalem 24 hodin až několika týdnů. Neexistuje žádný zákon, který by reguloval proces oceňování diamantů. Mezi společnostmi a hodnotícími organizacemi existují rozdíly. Skdiamant zpracovává diamanty certifikované a oceňované pouze nejrespektovanějšími laboratořemi na trhu - GIA, EGL a AGS.

 • GIA - Gemological Institute of America Laboratoř GIA je průmyslovým standardem pro hodnocení barev a čistoty.
 • EGL - European Gemmology Laboratory: Certifikace EGL vyžaduje méně kritérií než hodnotící zpráva GIA. Jejich systém hodnocení může být mírnější.
 • AGS - Americká drahokamová společnost používá systém hodnocení diamantů, který řadí výbrus, barvu a čistotu od nuly do 10 na stupnici, kde nula je nejvzácnější a nejžádanější a 10 je nejméně žádoucí.

Potřebuji certifikát?

Hodnocení broušených diamantů vám umožní učinit informovanou volbu. Certifikace umožňuje především je porovnat a vybrat například mezi dvěma kameny stejné hmotnosti, ale jiné kvality.

Zvyšuje certifikát náklady na nákup?

Jeho cena se může pohybovat od několika desítek eur do několika set eur, záleží na hmotnosti diamantu a typu certifikátu, který chcete získat. Certifikace může stát víc než samotný diamant, diamanty menší než půl karátu jsou certifikovány jen zřídka.

Ke každému broušenému diamantu prodávanému společností Skdiamant.com lze přiložit laboratorní zprávu od GIA, EGL nebo AGS, protože tyto laboratoře do značné míry prokázaly úroveň požadavků, která je rovněž úrovní společnosti Skdiamant.